مدیرکل دفتر فنی مهندسی شرکت بازرگانی دولتی ایران با اشاره به رشد چشمگیر افزایش میزان ظرفیت ذخیره سازی گندم درکشور گفت: ایران با ظرفیت ذخیره سازی بیش از 20 میلیون تن گندم می‌تواند قطب (هاب) ذخیره سازی غلات منطقه  باشد.

به گزارش روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران؛ احمدعلی عبدلی بااشاره به اینکه ازسال های پس از انقلاب اسلامی تاکنون گام های موثری در خصوص بالا بردن ظرفیت کمی و کیفی ذخیره سازی کالای استراتزیک گندم در کشور  برداشته شده است اظهار کرد: در حال حاضر ظرفیت ذخیره سازی گندم  از 708 هزار تن در سالهای پیش از انقلاب اسلامی  به  حدود 21 میلیون تن رسیده است .   

عبدلی افزود: همچنین در زمینه ارتقای سطح کیفی نگهداری گندم در مراکز استاندارد بلند مدت که شامل سیلوهای فلزی ، بتنی و مکانیزه و مراکز استاندار کوتاه مدت (انبارهای ساده و چادری تلاش های مستمری صورت گرفته است.

مدیرکل دفتر فنی و مهندسی شرکت در این خصوص توضیح داد: در سه سال اخیر اقداماتی از جمله بهره برداری از  تکنولوزی روز دنیا، هوشمند سازی سیلوها و مانیتورینک دما در سیلوها به منظور رصد مداوم و انلاین دمای سیلوها و تامین حفظ کیفیت گندم در مدت زمان طولانی  نگهداری در این مراکز انجام شده است.

وی در ادامه افزود: بحث اتومامسیون صنعتی (PLC) که بیش از 80 درصد سیلوهای  استاندارد بلند مدت ما به این سیستم های مجهز هستند، موجب کاهش  مصرف انرژی  و تعمیرات ماشین آلات در خطوط بارگیری و تخلیه گندم می شود

عبدلی بیان کرد: نتیجه‌ی استفاده ازاتوماسیون اداری موجب کم شدن تردد کامیون ها و افزایش  سرعت تخلیه و بارگیری گندم  در سیلوها می شود .

وی در ادامه افزود: همچنین ما سیستم اسکن سه بعدی اندازه گیری میزان گندم در کندوها به صورت پایلوت دردو سیلوی خود انجام داده ایم  که با استفاده از این روش  می توانیم ظرفیت گندم هر کندو را به صورت آنلاین داشته باشیم.

مدیر کل دفتر فنی مهندسی شرکت بازرگانی دولتی ایران درخصوص مزیت های استفاده از این طرح  تصریح کرد: اجرای این طرح موجب رصدموجودی گندم کشور، نحوه و میزان خروج یاورود  گندم از یک کندو  کاهش هزینه های انبارگردانی و دسترسی به آمار و کسری های احتمالی می شود.


١١:١١ چهارشنبه ٢٦ شهريور ١٣٩٩
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: