مدیر کل غله و خدمات بازرگانی استان کردستان مقدار خرید تضمینی گندم را 749 هزارو 638 تن اعلام کرد و گفت: بهای این مقدار گندم بالغ بر ۱۹ هزار و ۶۴ میلیارد ریال است.

به گزارش روابط عمومی غله وخدمات بازرگانی استان کردستان؛ جمال صالحی اظهارکرد: از ابتدای تیرماه  تاکنون ۷۴۹ هزار و ۶۳۸ تن گندم مازاد بر نیاز از کشاورزان استان خریداری شده است.

صالحی اعلام کرد: ارزش ریالی گندم خریداری شده بیش از ۱۹ هزار و ۶۴ میلیارد ریال است که از این مبلغ تاکنون ۱۵ هزار و ۹۶۲ میلیارد ریال  واریز شده است.

وی  با بیان اینکه ۸۴ درصد بهای گندم خریداری شده به حساب کشاورزان استان واریز شده است، افزود: مابقی بهای گندم خریداری شده تا پایان شهریور ماه پرداخت خواهد شد.

صالحی اضافه کرد: میزان خرید تضمینی گندم در سال زراعی جاری تاکنون نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته حدود ۲۲ هزار تن افزایش داشته است.

وی یادآور شد: مجموع گندم خریداری شده در استان توسط ۵۳ هزار و ۷۹۹ نفر کشاورز و در قالب ۱۷۴ هزار و ۷۸۶ محموله به ۸۵ مرکز خرید تحویل داده شده است.

صالحی گفت: بیشترین میزان گندم مازاد بر نیاز کشاورزان در استان از کشاورزان شهرستان‌های بیجار، قروه، دهگلان و دیواندره خریداری شده است.


١٥:٢٨ يکشنبه ٢٣ شهريور ١٣٩٩
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: