مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 گفت: براساس پیش‌بینی سازمان جهاد کشاورزی استان خراسان رضوی انتظار می‌رود در سال جاری 530 هزار تن گندم مازاد بر نیاز گندمکاران و 8000 تن دانه‌ی روغنی در استان خراسان رضوی به صورت تضمینی خریداری شود.

 به گزارش شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5؛ حمیدرضا نوری با اعلام مطلب فوق گفت: در سال جاری بالغ بر 130 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان زیر کشت آبی و همچنین بیش از 130 هزار هکتار از زمین‌های زراعی استان نیز زیر بار کشت دیم خواهد رفت.

 نوری اظهار امیدواری کرد: با بهره‌برداری مناسب از مزارع کشت دیم بالغ بر 530 هزار تن گندم در سطح استان به صورت تضمینی خریداری و ذخیره‌سازی شود. همچنین با توجه به موجودی و ذخیره مناسب گندم در مراکز ذخیره‌سازی استان و پیش‌بینی میزان خرید، در سال جاری نه تنها گندم استان، بلکه بخشی از نیاز سایر استان‌های کشور نیز تامین شود. 

 وی با اشاره به قیمت خرید تضمینی گندم، عنوان کرد: نرخ خرید تضمینی گندم سال 98 با احتساب 4 درصد افت مفید و 2 درصد افت غیر مفید، 17 هزار ریال خواهد بود. 

 مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 در خصوص پیش‌بینی میزان خرید دانه‌های روغنی، گفت: امیدواریم با تمهیدات اندیشیده شده و توسعه و رشد میزان سطح زیر کشت دانه‌های روغنی در استان نسبت به سال‌های گذشته، بالغ بر 8 هزار تن دانه‌های روغنی کلزا در استان به صورت تضمینی خریداری شود.

 وی ادامه داد: با برپایی و تشکیل ستاد خرید گندم استان از بهمن ماه سال گذشته و برآورد مراکز خرید و ابلاغ دستورالعمل خرید تضمینی، تمهیدات لازم برای این عملیات عظیم اقتصادی در استان اندیشیده شده است. ١١:٠٦ سه شنبه ٢٧ فروردين ١٣٩٨
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: