معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه در سال زراعی و آبی گذشته، میانگین بارندگی در کشور 167 میلی متر بود، اضافه کرد: اگرچه در خوزستان، گلستان و کرمانشاه آبگرفتگی داریم و خسارت زیادی دیدیم اما برآورد تولید گندم امسال برای کشت‌های پاییزه ۱۵ و نیم میلیون تن بود اما با توجه به سیلاب‌های اخیر اکنون برآورد ما تولید حدود ۱۴ و نیم میلیون تن است.

به گزارش روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران به نقل از وزارت جهاد کشاورزی؛ عباس کشاورز ادامه داد: انتظار داریم 12 تا 12 و نیم میلیون تن گندم خریداری شود؛ بنابراین در زمینه تأمین گندم مورد نیاز کشور، مشکلی نداریم.

معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه باید برای خرید گندم از مردم تدابیر ویژه ای را بیندیشیم، تاکید کرد: دولت گندم را از مردم می خرد و پول آن را به موقع و نقدی پرداخت می‌کند.

کشاورز برآورد تولید اراضی دیم را  ۶ تا 7 میلیون تن از اراضی دیم و حدود 8 و نیم میلیون تن هم از اراضی آبی، گندم تولید خواهیم کرد.

وی ادامه داد: در زمینه کشت برنج در مازندران برخی از نشاء اراضی خسارت دید که با تامین بذر ، قابل جبران است بنابراین در زمینه برنج، خسارات چندانی ندیدیم.

معاون امور زراعت وزیر جهاد کشاورزی گفت: حدود 3سال است که وزارت جهاد کشاورزی سعی می‌کند واردات برنج به تولید برنج داخل خسارت وارد نکند. در بازار دخالت می کنیم و به صورت خرید توافقی وارد بازار می شویم.

وی افزود: همچنین  برای جبران خسارات آب گرفتگی مزارع نیشکر برای جبران خسارت تولید شکر، حدود 800 هزار تن ثبت سفارش واردات شکر انجام شده است.

 


١١:٥٨ دوشنبه ٢٦ فروردين ١٣٩٨
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: