سرپرست شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه9  آغاز خرید تضمینی گندم  در استان کرمانشاه را اواخر اردیبهشت اعلام کرد وگفت: خرید تضمینی گندم در مناطق گرمسیری استان از اواخر اردیبهشت آغاز و تا  اواسط شهریور ادامه دارد.

به گزارش روابط عمومی شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 9؛ ماشالله  ارویسی در  جلسه  ای که به منظور خرید تضمینی گندم و دانه های روغنی در استان کرمانشاه برگزار شد با اشاره به آمادگی این شرکت در خصوص  آغازخرید تضمینی گندم کشاورزان گفت : بر اساس دستورالعمل ابلاغی از سوی  شرکت  بازرگانی دولتی ایران تا  آغاز برداشت گندم تمامی  امکانات و زیر ساختهای مراکز باید مورد بررسی قرار گیرد.

ارویسی افزود:  همچنین  مسئولین کنترل فنی و آزمایشگاه مراکز خرید با حضور در کارگاههای توجیهی دستورالعمل خرید تضمینی ، آموزش های لازم را فرا خواهند گرفت .

سرپرست  شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 9 هدف از تشکیل کارگاههای آموزشی  را بازآموزی استانداردهای کیفی خرید تضمینی گندم شامل : ، حدود مجاز افت و روش های  افت زنی ، آموزش متغیرهای  مربوط به آزمایشات کنترل کیفیت گندم و تعیین جایگاه گندم در جدول پاکی و در نهایت تعیین قیمت ریالی گندم دانست.

 وی  اظهار  داشت: در  این کارگاه  همچنین  فعالیتهای کنترل کیفی از جمله  زمان نگهداری ، لایروبی و ضد عفونی مراکز ذخیره سازی ، آموزش استفاده از سموم جهت ضد عفونی گندم های ذخیره سازی شده و نحوه  تعیین درصد سن زدگی و ثبت و ضبط در دفاتر مراکز مربوطه جهت تدوین برنامه های سازمان جهاد کشاورزی استان با هدف مقابله با این آفت مضر ،  اشاره کرد.

ارویسی تجهیز به دوربین مداربسته و اینترنت را از الزامات مراکز خرید تضمینی  عنوان و تصریح کرد : خوشبختانه  شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 9   امادگی  کامل جهت آغاز خرید تضمینی گندم در استان های کرمانشاه و ایلام دارد.

 


١٤:٢٣ يکشنبه ٢٥ فروردين ١٣٩٨
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: