مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران در بازدید از استان خوزستان، با اشاره به خسارات وارد شده به بخش کشاورزی این استان اظهار کرد که علیرغم تغییرات آب و هوایی، امکان برداشت حداکثری گندم و دانه‌ی روغنی کلزا وجود دارد و لازم است شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 4 برای ورود به زمان اوج خرید، آمادگی کامل را داشته باشد. 

به گزارش روابط‌عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران، یزدان سیف، معاون وزیر جهاد کشاورزی در پی سیل در استان خوزستان به این استان سفر کرد تا در جریان میزان خسارات وارد شده به این مناطق قرار گیرد.

بر اساس این گزارش، سیف پس از بازدید از مزارع گندم و دانه‌‌ی روغنی کلزا گفت: استان خوزستان یکی از قطب‌های تولید گندم باکیفیت در کشور است و امروز با ورود سیل به بخشی از مزارع استان، میزان قابل توجهی از گندم باکیفیت کشور نیز آسیب دیده و خساراتی را به کشاورزان تحمیل کرده است.

وی اظهار کرد: در بازدید از مزارع گندم و کلزا، میزان خسارات مورد ارزیابی قرار گرفت؛ و با توجه به اینکه استان خوزستان سوابق مدیریتی در  تولید محصولات کشاورزی به ویژه گندم و کلزا را دارد، انتظار می‌رود با تلاش بیشتر شرکت غله استان خوزستان، حداکثر بهره‌برداری از مزارع استان را داشته باشیم. 

این گزارش میافزاید، خدارحم امیری زاده، مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 4 نیز با تشریح اقدامات انجام شده برای کمک‌رسانی به مناطق سیل‌زده‌ی استان، عنوان کرد: با برگزاری جلسات متعدد فنی برای اولین بار عملیات خرید سنوات گذشته در یک نمودار عملیاتی ترسیم شده و در صددیم با شناسایی نقاط ضعف و قوت و با بهره‌گیری از تجربیات گذشته، برای بهبود روند عملیات خرید گندم و کلزا در استان اقدام کنیم.


١٠:٣٩ يکشنبه ٢٥ فروردين ١٣٩٨
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: