رئیس اتحادیه نانوایان سنگکی تهران گفت: به دلیل تمایل مردم به مصرف نان سنگک و کمبود تعداد این واحدها ، بنا به درخواست مردم تعداد نانوایی های سنگک  در چند سال اخیر افزایش یافت.

به گزارش روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران ؛ اصغر پابرجا با اشاره  لزوم افزایش تعداد نانوایی ها به دلیل تمایل مردم برای مصرف این نوع نان  اقدامات لازم جهت افزایش تعداد این نانوایی ها انجام شد.

پابرجا تعداد نانوایی های سنگکی آزادپز و یارانه ای در تهران را به ترتیب 650 و 350 واحد  اعلام کرد و افزود: قیمت نان سنگک آزاد پز از شمول قیمت‌گذاری مستثنی است و وزن چانه هم برای آن تعیین نمی‌شود بلکه اتحادیه یک قیمت ارشادی بین 1300 تا 2000 هزار تومان را برای این واحدهای صنفی تعیین کرده است که نانوایی‌های آزاد پز  وزن چانه و قیمت را برحسب عرضه و تقاضا تعیین می‌کنند

وی آزادسازی قیمت نان، انتخاب آزادانه آرد توسط نانوا و افزایش سهمیه دریافت آرد توسط نانوایی های سنگکی را از مهمترین مطالبات  نانوایان دانست .

پابرجا میزان استاندارد سبوس گیری از آرد نان  سنگک را 12 درصد اعلام کرد و گفت: در حال حاضر میزان سبوس گیری آرد نان سنگک  12 تا 15 درصد است.

وی توضیح داد: با آزاد شدن قیمت نان علاوه براینکه  نانوایان برای جذب مشتری باید نان را با کیفیت و قیمت مناسب ارائه دهند مطمئنا دولت نیز می‌تواند از عواید حاصل از صرفه‌جویی یارانه‌ نان در زمینه‌های دیگری از جمله بهبود و ارتقای کیفی گندم و آرد استفاده کند

ریئس اتحادیه نانوایان سنگکی تهران تصریح کرد:  از نظر صنفی کیفیت نان به مواد اولیه آن  از جمله تخصیص آرد خوب، طول مدت تخمیر خمیر نان، طعم  و مزه وتردی نان برمی گردد.


١٥:١٩ دوشنبه ١٤ آبان ١٣٩٧
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: