سه شنبه ٠١ آبان ١٣٩٧
صفحه اصلی > نان صنعتی > عناوین خبری 
منو اصلی
اخبار > كارخانه تولید انواع نان صنعتی در منطقه آزاد ارس احداث شد/ صادرات نان به کشورهای همجوار


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش مهر

كارخانه تولید انواع نان صنعتی در منطقه آزاد ارس احداث شد/ صادرات نان به کشورهای همجوار

کارخانه تولید انواع نان صنعتی و شیرینی های آردی با صرف 45 میلیارد ریال اعتبار در منطقه آزاد ارس افتتاح و به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرنگار مهر، سرمایه گذار این پروژه عصر شنبه در مراسم افتتاح این کارخانه گفت: برای احداث و تجهیز این کارخانه   45 میلیارد ریال سرمایه گذاری شده و ظرفیت تولید روزانه این شرکت 20 تن بوده و با راه اندازی تمام ظرفیت های خطوط تولیدی، برای 150 نفر اشتغالزایی مستقیم ایجاد شده است.

علی خرسندی در ادامه افزود: تولیدات آیلین نان ارس به کشورهای ارمنستان، آذربایجان، گرجستان و عراق صادر خواهد شد.

عدم شناسایی نیازهای بازار های منطقه؛ نقطه ضعف سرمایه گذاران در صادرات

همچنین مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس در مراسم افتتاح این کارخانه با ابراز امیدواری از باز شدن فضای تولید در دولت جدید تصریح کرد: یکی از نقاط ضعف سرمایه گذاران ما در صادرات، عدم مطالعه و شناسایی نیازهای بازارهای منطقه ای و عدم تفکر صادراتی در تولید کنندگان است.

محسن خادم عرب باغی با بیان اینکه فعالان اقتصادی ارس باید به ارتقاء سطح بهره وری تولیدات خود بصورت جدی فکر کرده و عمل کنند، گفت: خوشبختانه با روی کارآمدن دولت تدبیر امید فضای لازم برای تولید و کارآفرینی در کشور فراهم شده و باید با قدت و سرعت از فرصت بوجود آمده بهره برداری شود.

وی بر ضرورت ایجاد امکان برای فعالیت صنایع کوچک در ارس تاکید کرد و افزود: کشورهای صنعتی بزرگ دنیا پیشرفت امروزی خود را به صنایع کوچک وابسته هستند.

عرب باغی حضور کم رنگ کالاهای ایرانی در بازارهای کشورهای منطقه را یادآور شد و اظهار داشت: نوآوری و خلاقیت از عوامل مهم رونق اقتصادی بوده و در عین حال مسئولان هم مؤظف به رفع مشکلات سرمایه گذاران هستند و این مهم وظیفه ذاتی تمامی پرسنل سازمانی و ادارات مستقر در ارس است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس با بیان اینکه دنیای امروز نیازی به انسان های سخنران ندارد، افزود: امروز زمان عمل است و باید هر روز بهتر از دیروز بوده و به فکر آینده ای درخشان باشیم.

ایجاد فضای امیدواری؛ فرصتی برای ارتقا جایگاه صنعت و تولید

در ادامه این مراسم نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی گفت: باید از از فرصت بوجود آمده در دولت تدبیر و امید برای رونق اقتصادی کشور بهره ببریم.

 محمد حسن نژاد افزود: گشایش فضای امیدواری در بین اقشار و اصناف مختلف جامعه بهترین فرصت برای ارتقاء جایگاه صنعت و تولید و اشتغالزایی در مناطق اقتصادمحور از جمله منطقه آزاد ارس است.

وی ادامه داد: با توسعه منطقه آزاد ارس اصلاح و توسعه مسیرهای دسترسی به این منطقه باید جدی گرفته شود که در این راستا با اتمام دوبانده کردن 18 کیلومتر از جاده جلفا به مرند توسط سازمان منطقه آزاد ارس و با پیگیریهایی که با حضور نماینده وزیر راه و شهرسازی انجام می شود امیدواریم با تخصیص اعتبارات مورد نیاز، بخش اعظم دوبانده کردن مسیر مرند جلفا تا پایان شهریور ماه به بهره برداری برسد.
 


١٣:٣٣ - يکشنبه ١٢ آبان ١٣٩٢    /    شماره : ٥٣٥٨    /    تعداد نمایش : ٨٨٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: