سه شنبه ٠١ آبان ١٣٩٧
صفحه اصلی > نان صنعتی > عناوین خبری 
منو اصلی
اخبار > ۲۲۰ میلیارد تومان از مطالبات گندم‌کاران پرداخت شد


  چاپ        ارسال به دوست

معاون وزير صنعت،معدن وتجارت:

۲۲۰ میلیارد تومان از مطالبات گندم‌کاران پرداخت شد

هفتمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت نان با سیاست‌گذاری شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران و باحضور عباس قبادی، معاون وزیرصنعت، معدن وتجارت و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ايران صبح پنج شنبه 21/6/ 92 افتتاح شد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه برگزاری اين نمایشگاه گفت:۲۲۰ میلیارد تومان از مطالبات معوقه گندم کاران را پرداخت كرده ايم.

مدیر عامل شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ايران در خصوص میزان گندم خریداری شده از کشاورزان، اظهار داشت: تا کنون بیش از 7/4 میلیون تن گندم  خریداری کرده ایم و در دوهفته گذشته نیز حدود۴۰۰ میلیارد تومان خرید از کشاورزان انجام شده، که ۲۲۰ میلیارد تومان آن در روز گذشته به حساب گندمکاران واریز شده و قابل برداشت است.

معاون وزیر صنعت،معدن وتجارت در رابطه با میزان نياز كشور به واردات گندم  افزود: براساس برآوردها 7.5 میلیون تن واردات گندم خواهیم داشت که شورای خرید مناقصات و مکانیزم لازم را برگزار خواهد كرد و قطعاً مقدار واردات با در نظر گرفتن خرید گندم داخل کشور خواهد بود.

قبادی تاکید کرد: ذخاير كالا هاي اساسي کشور در وضعیت خوبی هستند، بعنوان مثال گندم به نسبت سال گذشته ۲۰ درصد رشد موجودی داشته و برنج و شکر و روغن نیز وضعیتی مشابه گندم دارند و در کل ثابت خوبی بر کشور در زمينه تامین کالاهای اساسی حاکم است.

معاون وزیر صنعت ،معدن وتجارت افزود: در حال حاضر همه کالاهای اساسی با ارز مبادله‌ای ترخیص می‌شوند و برای برخی کالاها شامل گندم ،برنج ، روغن ،دانه هاي روغني جو،كنجاله وذرت، دولت مابه‌التفاوت ارزی پرداخت می کند.

قبادی در واکنش به سوالی در خصوص اینکه آیا با افزایش قیمت خرید تضمینی گندم، قیمت نان نیز تغییر می‌کند یا خیر؟ گفت:‌ دولت هیچ بنایی برای افزایش قیمت نان ندارد.

معاون وزیر درخصوص وضعیت نان صنعتی کشور گفت:۴۵۰ تن تولید نان صنعتی داریم در صورتيكه ظرفیت تولید بالقوه کشور دو برابر تولیدکنونی است.

وي در پايان اعلام كرد: قبل از هدفمندی یک میلیون تن مصرف ماهانه گندم داشته‌ایم، ولي در سال اخیر با ۲۰۰ هزار تن کاهش در مصرف گندم، به 800 هزار تن رسيده است كه با توجه به افزایش جمعیت و افزایش مصرف نان می‌توان گفت که آن میزان نانی که در گذشته دور ریخته می‌شد، بهبود کیفیت يافته و به مصرف انساني مي رسد.

شایان ذکر است؛ هفتمین نمایشگاه صنعت نان کشور تا روز یکشنبه مورخ24/6/1392 در سالن هاي 8و9  نمايشگاه بين المللي تهران برپا می باشد. 


١٠:٠٧ - شنبه ٢٣ شهريور ١٣٩٢    /    شماره : ٥١٥٤    /    تعداد نمایش : ١٢٦٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: