سه شنبه ٠١ آبان ١٣٩٧
صفحه اصلی > نان صنعتی > عناوین خبری 
منو اصلی
اخبار > گفتگو با نعمت‌ا... بابايي، مديرعامل اولين واحد صنعتي توليد نان كشور (کارخانه سه نان)


  چاپ        ارسال به دوست

گفتگو با نعمت‌ا... بابايي، مديرعامل اولين واحد صنعتي توليد نان كشور (کارخانه سه نان)

آگاه‌سازي مردم شرط لازم و كافي براي رشد سرانه مصرف نان‌هاي صنعتي است.

نعمت‌ا... بابايي، مديرعامل اولين واحد صنعتي توليد نان كشور در گفتگو با خبرنگار ما با اعلام مطلب فوق افزود: آگاه نمودن مردم نسبت به وضعيت توليد نان و مزيت‌هاي نان توليد شده به شيوه صنعتي موجب رشد سرانه مصرف نان‌هاي صنعتي و ارتقاء وضعيت سلامت مصرف‌كنندگان خواهد شد.

وي با بيان اينكه زماني بود كه لبنيات در كشور به صورت سنتي توليد و به فروش مي‌رسيد، گفت: در حال حاضر كمتر كسي حاضر مي‌شود از لبنيات سنتي استفاده كند و البته اين اتفاق براي نان نيز خواهد افتاد ولي جا افتادن فرهنگ مصرف نان صنعتي نياز به يك اطلاع‌رساني قوي از سوي دولت دارد.

بابايي با اشاره به اينكه دولت در ‌آغاز راه با همت عالي در حوزه فرهنگ‌سازي نان ورود پيدا كرد، اما در ميانه راه اقدامات فرهنگي كم‌رنگ شد، اظهار داشت: متأسفانه اقدامات فرهنگي در اين حوزه در ميانه راه به بيراهه رفت كه انتظار مي‌رود مسئولين نان صنعتي كشور در مسير فرهنگ‌سازي گام‌هاي مؤثري بردارند. چرا كه اگر مردم نسبت به مصرف نان سالم آگاهي يابند هيچ‌گاه حاضر نخواهند شد ناني را مصرف كنند كه جز بيماري چيزي برايشان ندارد.

وي بر لزوم حمايت دولت از واحدهاي صنعتي نان تأكيد كرد و افزود: صنعت نان كشور ما نوپاست و اگر مسئولين حمايت لازم از اين حوزه را نداشته باشند، توليدكنندگان قطعاً با مشكل مواجه خواهند شد.

وي با اشاره به مشكلات بيمه كارگري واحدهاي صنعتي تصريح كرد: حداكثر 5 نفر از كارگران واحدهاي صنعتي مشمول بيمه مي‌شوند كه اين مسأله مديران واحدهاي صنعتي را با مشكل مواجه نموده است و مديران صنايع به جاي اينكه وقت خود را صرف ابتكار در توليد و تحقيق بازار نمايند، زمان توليد را در راه‌روهاي اداري بيمه تلف مي‌نمايند كه انتظار مي‌رود مسئولين عنايت ويژه‌اي به اين حوزه داشته باشند.

مديرعامل واحد صنعتي سه نان همچنين به ارتقاء سطح سلامت و بهداشت جامعه با رشد مصرف نان صنعتي در كشور اشاره كرد و گفت: از آنجايي كه نان واحدهاي صنعتي در چارچوب علمي و قابل اعتماد توليد مي‌شود، رواج مصرف اين نان‌ها علاوه بر تضمين سلامت جامعه موجب صرفه‌جويي در بودجه اختصاص يافته به هزينه‌هاي درماني در كشور مي‌شود.

وي در پايان خاطرنشان كرد: اگر مسئولين با مشاوره مديران واحدهاي صنعتي يك ماه به طور منظم در رسانه ملي تبليغ مصرف نان صنعتي را داشته باشند به جرأت مي‌گويم كه سرانه مصرف نان صنعتي به طور قابل توجهي ارتقاء خواهد يافت.


١٠:٢٠ - چهارشنبه ١١ مرداد ١٣٩١    /    شماره : ٣٩١٧    /    تعداد نمایش : ٩٤٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: