سرپرست شرکت غله و خدمات بازرگانی استان خراسان شمالی از تشکیل کارگروه ارزیابی عملکرد کارخانجات آردسازی به منظور بررسی امکانات و کیفیت آرد تولیدی و شاخص‌های رتبه‌بندی کارخانجات آردسازی در این استان خبر داد.

به‌گزارش روابط عمومی شرکت غله و خدمات بازرگانی استان خراسان شمالی؛ وحیدرضا فریدونی گفت: نشست ابتدایی کارگروه ارزیابی کارخانجات آردسازی به‌منظور برنامه‌ریزی جهت رتبه‌بندی کارخانجات با حضور معاونین، کارشناسان و نمایندگان سازمان‌های ذی‌ربط تشکیل شد تا درخصوص راهبردهای لازم تصمیم‌گیری شود.

فریدونی با تاکید بر اهمیت بالای نحوه نگهداری گندم و استفاده از تکنولوژی روز در تولید آرد کارخانجات افزود: تولید آرد با کیفیت نقش چشمگیری در ارتقاء و بهبود کیفیت نان و سلامت غذایی مردم دارد.

وی افزود: نظارت بر تولید آرد با کیفیت از وظایف مهم این کارگروه که متشکل از تمامی دستگاه‌های ذیربط از جمله: دانشگاه علوم پزشکی، اداره‌ی استاندارد، سازمان صنعت، معدن و تجارت و سایر دستگاه‌های نظارتی است، می‌باشد و این دستگاه ‌ها در حیطه اختیارات خود موظف هستند تا تمامی همت خود را جهت برآوردن این مهم به کار گیرند.

فریدونی اجرای طرح رتبه‌بندی کارخانجات را در ایجاد رقابت سازنده بین آردسازان و توجه بر کیفیت تولید آرد موًثر دانست و تصریح کرد: به منظور اجرای هماهنگ ضوابط درجه‌بندی کارخانجات بایدبا هماهنگی ارگان‌های ذیربط به ارزیابی عملکرد کارخانجات و فرآیند تولید آرد در مقاطع مختلف زمانی پرداخت.

سرپرست شرکت غله و خدمات بازرگانی استان خراسان شمالی با اشاره به وجود تعداد 6 کارخانه آردسازی در این‌استان خاطرنشان کرد: درجه‌بندی کارخانجات براساس شاخص‌های تدوین شده و استانداردهای موجود در آیین‌نامه صورت می‌گیرد و با بررسی تمامی موارد و امکانات درجه کیفیت تولید آرد در هر کارخانه تعیین می‌شود.


١٦:٠١ سه شنبه ٢٤ بهمن ١٣٩٦
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: