مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: اگر چه گندم از طریق بورس کالا هم عرضه شود، باز دولتی محسوب شده و از اختیار دولت خارج نخواهد بود، اما در سال آینده عرضه در بورس با مباشرت بخش خصوصی انجام خواهدگرفت.

به گزارش روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران؛ مهندس یزدان سیف در خصوص روند اجرای سیاست قیمت تضمینی گندم از سال آینده در بورس کالا، اظهارکرد: اولین کاری که بورس‌کالا باید انجام دهد این است که انبارهای مورد تضمین خود را تعیین و به ما معرفی کند، که تاکنون هیچ انباری به ما معرفی نشده است و این نشانه عدم آمادگی بورس‌کالا برای انجام این‌کار است.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران عنوان کرد: تا زمانی‌که بورس‌کالا زیرساخت‌های لازم نظیر مراکز خرید تحت تضمین خود را فراهم نکند، امکان خریدگندم از طریق بورس و اجرای سیاست قیمت تضمینی فراهم نیست.

معاون وزیر جهادکشاورزی با بیان اینکه ما تا امروز گندم را بدون واسطه از کشاورز خریده‌ایم، ادامه داد: حضور یا عدم حضور ما در بورس در شرایط فعلی تغییری ایجاد نخواهدکرد.

مهندس سیف در رابطه با واردات برنج به کشور خاطرنشان کرد: ما با توجه به کسری تولیدداخلی نسبت به مصرف، به واردات برنج حتماً نیاز داریم. بنابراین برای تامین نیاز مصرفی مردم ثبت سفارش برنج شروع شده و به زودی واردات هم انجام خواهدشد.


١٣:٥٢ سه شنبه ٢٤ بهمن ١٣٩٦
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: