امسال استان اردبیل با خرید تضمینی 43 هزارو 330 تن دانه ی روغنی سویا، رتبه نخست خرید این محصول را در کشور به خود اختصاص داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران ؛ علی نوبخت مدیر نمایندگی شرکت در استان اردبیل با اعلام خرید تضمینی 43 هزارو 330 تن دانه ی روغنی سویا در سال جاری گفت: این مقدار سویا به ارزش ریالی بالغ بر 990 میلیارد ریال توسط این شرکت از کشاورزان خریداری شده است.

نوبخت با اشاره به اینکه امسال رتبه نخست کشوری خرید تضمینی دانه روغنی سویا به استان اردبیل اختصاص یافته است از تسویه کامل مطالبات سویاکاران استان خبر داد.

وی تعداد مراکز خرید این محصول در سال زراعی 96 را 9 مرکز اعلام کرد و افزود:  این مقدار سویا در شهرستانهای پارس آباد و بیله سوار خریداری و با اخذ مجوز از سوی شرکت بازرگانی دولتی ایران جهت استحصال به کارخانجات روغن کشی ارسال شده است.

مدیر کل نمایندگی شرکت بازرگانی دولتی ایران در استان  در پایان از انتشار  فراخوان برای  انتخاب مراکز خرید تضمینی گندم در سال 97 خبر داد و گفت: با درج و انتشار این آگهی در روزنامه های کثیرانتشار و صدا و سیمای مرکز استان ، بسیاری از متقاضیان به این نمایندگی مراجعه و خواستار مشارکت و همکاری در زمینه ی خرید تضمینی گندم در سال آینده  شده اند.


١١:٣٤ دوشنبه ٢٣ بهمن ١٣٩٦
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: