با افتتاح 2 سیلوی بتنی ذخیره‌سازی گندم در شهرستان‌های اسلام آباد غرب و جوانرود، 27 هزارتن به ظرفیت‌های ذخیره‌‌‌‌سازی گندم در استان کرمانشاه افزوده شد.

به‌گزارش روابط عمومی شرکت غله وخدمات بازرگانی منطقه 9؛ مظفر رحیمی  مدیرعامل این شرکت از افزایش ظرفیت ذخیره سازی گندم درکرماشاه خبر داد و گفت: همزمان با دهه فجر و سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران،  دو سیلوی ذخیره سازی گندم به ظرفیت های 12 و 15 هزار تن در شهرستان های اسلام آباد غرب و جوانرود افتتاح شد.

بر پایه این گزارش؛ رحیمی در آیین افتتاح سیلوی 12 هزار تنی حمیل واقع در شهرستان اسلام آباد غرب که با حضور معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه  برگزار شد ، یکی از بزرگترین دستاوردهای انقلاب اسلامی را خودکفایی در زمینه تولید محصولات کشاورزی و افزایش زیرساخت های نگهداری و ذخیره سازی طولانی مدت محصولات  استراتژیک کشور برشمرد.

وی گفت: با توجه به سیاست های شرکت بازرگانی دولتی ایران  به عنوان متولی اصلی خرید تضمینی گندم مازاد بر نیاز کشاورزان و  تلاش دولت تدبیر و امید و سرمایه گذاری بخش خصوصی، امروز شاهد میزان ظرفیت استاندارد  مناسبی در عرصه‌ی ذخیره سازی گندم در استان  هستیم.

رحیمی اعلام کرد: سیلوی 12 هزار تنی گندم در شهرستان جوانرود با سرمایه ای بالغ بر 1 میلیاردو 850 میلیون تومان و در زمینی به مساحت 20 هزار مترمربع بنا شده است که با توجه به میانگین تولید سالانه گندم در این شهرستان، ظرفیت ذخیره سازی گندم موجود به طور کامل پاسخ گوی نیازهای استان می باشد.

وی افزود: سیلوی بتنی اورامانت جوانرود نیز با سرمایه ای بالغ بر3 میلیارد تومان احداث شد و این سیلو که ظرفیت ذخیره سازی 15 هزار تن گندم را دارد می تواند نیاز ذخیره سازی گندم خریداری شده از کشاورزان شهرستان های جوانرود، پاوه و ثلاث باباجانی را مرتفع کند.

مدیر عامل شرکت غله وخدمات بازرگانی منطقه 9 در پایان میزان ظرفیت استاندارد ذخیره سازی گندم در استان را مطلوب اعلام کرد و اظهار داشت : در فصل خرید آتی گندم مشکلی بابت نگهداری گندم‌های تولیدی استان در اماکن استاندارد نداریم.


١٠:٣١ چهارشنبه ١٨ بهمن ١٣٩٦
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: