مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 4 از ارسال مقدار 562 هزار تن گندم از استان خوزستان از طریق شبکه‌ی ریلی و جاده‌ای به سایر استان‌های کشور خبر داد.

        به گزارش روابط عمومی شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه‌ی 4؛ سیاوش حسین پور با بیان این‌که در سال‌جاری مقدار یک میلیون و 353 هزارو 580 تن گندم از کشاورزان استان خریداری شده است، گفت: مقدار 562 هزار تن گندم از استان خوزستان به سایر استان‌های کشور در سال‌جاری ارسال شده است.

وی افزود:  از این مقدار 186 هزار تن توسط ناوگان ریلی (راه آهن) به 7 استان کشور و مقدار 376 هزار تن نیز از طریق حمل جاده ای به 13 استان کشور حمل و منتقل شده است .

حسین‌پور تصریح کرد: گندم‌های ارسالی ازتولیدات استان و از نوع مرغوب بوده و قابلیت اختلاط با سایر گندم‌ها را برای ارتقای کیفیت آرد تولیدی دارند.

وی افزود: در سال‌جاری همچنین از استان خوزستان، مقدار 28 هزارو 500 تن گندم معمولی به عمان، 31  هزار و 500 تن گندم دروم به ایتالیا و 25 هزار تن آرد به عراق صادر شده است.

مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 4 اظهار کرد: ارتقای کمیت و کیفیت نگه‌داری گندم در سیلو ها و مراکز ذخیره سازی گندم در استان خوزستان مدنظر است و اولویت و محوریت خرید گندم بر مبنای خرید کیفی در سال آینده است که در همین راستا مقرر گردیده از سیلو ها و مراکزی که دارای شرایط استاندارد ذخیره سازی باشند، استفاده شود.

حسین‌پورگفت: در راستای افزایش سیلوها و مراکز استاندارد ذخیره‌سازی گندم در استان خوزستان در سال‌های اخیر به‌طور میانگین هر سال حدود 100 هزار تن به ظرفیت‌های استان اضافه گردیده، به طوری که در حال حاضر 19 سیلو در بخش خصوصی با ظرفیت قریب‌به 800 هزار تن به بهره برداری رسیده و این ظرفیت به علاوه 400 هزار تن سیلوهای موجود بخش دولتی،  در حال حاضریک میلیون و 200 هزار تن می باشد.


١٤:١٧ يکشنبه ١٥ بهمن ١٣٩٦
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: