مدیرکل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان کرمان گفت: از هفت کارخانه‌ی موجود در استان، 6 کارخانه در حد شاخص‌های کیفی درجه‌ی یک هستند. این کارخانجات با تجهیز و نوسازی و به‌روزرسانی سیستم‌های خود در حال حاضر آردهای با کیفیت را برای واحدهای نانوایی تولید می‌کنند.

به گزارش روابط عمومی شرکت غله و خدمات بازرگانی استان کرمان، مجید نژاد بیگلری در نشستی که با موضوع درجه بندی کارخانجات آردسازی در رفسنجان برگزار شد، اظهار کرد: طرح جامع نان سالم" از مزرعه تا سفره" در پنج گام عملیاتی شده است و در حال اجراست که تولید گندم، استاندارد سازی سامانه‌ی حمل و نقل، تجهیز مراکز ذخیره‌سازی و سیلوها و به روز رسانی شیوه‌های آسیابانی و ارتقای کمی و کیفی تولیدات نانوایی را شامل می‌شود.

نژاد بیگلری افزود: در طرح جامع نان سالم، یکی از مهمترین فرایندها، فرایند تولید آرد است که در حال حاضر کارخانجات استان در شرایط مطلوبی آرد مورد نیاز واحدهای نانوایی را تولید می‌کنند.

وی گفت: هفت کارخانه‌ی آردسازی در استان درحال فعالیت است که ازاین تعداد 6 واحد شاخص‌های ارزیابی کیفی کارخانجات آردسازی را رعایت کرده و براساس استانداردها پیش رفته‌اند که می‌توان در یک ارزیابی آن‌ها را در رتبه‌ی با کیفیت ترین کارخانجات و رتبه نخست طبقه بندی کرد.

مدیرکل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان کرمان به خرید تضمینی در سال جاری اشاره و عنوان کرد: امسال 218 هزار و 500 تن گندم از نوع با کیفیت در استان خریدرای شد که این موضوع در ارتقای کیفیت تولید نان مؤثر است.

نژاد بیگلری ظرفیت ذخیره‌سازی استاندارد در استان کرمان را برای نگه‌داری گندم مطلوب اعلام و خاطر نشان کرد: با بهره‌برداری از سیلوی سیرجان در سال 1394 با ظرفیت 50 هزار تن و سیلوی ارزوئیه استان در چرخه‌ی استاندارد‌سازی مراکز ذخیره‌سازی قرار گرفت و ساخت کارخانه‌ی جدید آردسازی در شهرک صنعتی خضرا در 22 بهمن سال آینده به پایان می‌رسد و از آن بهره‌برداری خواهد شد.

مدیرکل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان کرمان خاطر نشان کرد: در فرآیند ارتقای کیفی تولیدات آرد و نان در بخش حمل و نقل و استانداردسازی آن نیز اقدامات مطلوبی توسط شرکت انجام شده است.

 


١١:١٥ يکشنبه ١٥ بهمن ١٣٩٦
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: