مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه‌9 با اشاره به عملکرد مطلوب این شرکت در اجرای طرح خرید تضمینی گندم و دانه‌های روغنی، از کاهش سرانه‌ی مصرف گندم به 8/2 و افزایش کیفیت آرد و نان تولیدی از طریق کاهش سبوس‌گیری از گندم در کارخانجات آردسازی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه‌‌ی 9، مظفر رحیمی گفت: با اجرای طرح‌های کیفیت بخشی و سالم‌سازی تولیدات آرد و نان در استان کرمانشاه، سرانه‌ی مصرف در هر ماه از 10 کیلوگرم به 8/2 کیلوگرم کاهش یافته است که صرفه‌جویی در مصرف گندم را در پی داشته است که از شاخص های اجرای اصوا سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در بخش گندم، آرد و نان کشور است.

رحیمی افزود: در همین راستا به منظور افزایش سلامت مردم و کاهش هزینه‌های درمان، درصد سبوس‌گیری از گندم‌ها برای تولید آرد به محدوده‌های استاندارد نزدیک شده و در حال حاضر شاهد تولید آردهای استاندارد برای انواع نان از جمله: آرد با درصد سبوس‌گیری برای پخت نان سنگک در استان هستیم.

وی خاطر نشان کرد: میزان استحصال سبوس از آرد لواش و تافتون نیز در این استان به زیر 13 درصد رسیده و آرد نان سنتی بربری نیز با درصد سبوس‌گیری زیر 18 درصد در حال حاضر تولید می‌شود.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه‌ی 9، گفت: امسال توسط این شرکت 646 هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان، 8983 تن دانه‌ی روغنی کلزا و بیش از 144 تن دانه‌ی روغنی آفتاب‌گردان از کشاورزان استان در قالب طرح تضمینی تحویل و خریداری شد.

رحیمی اظهار کرد: شرکت غله منطقه‌ی 9 به لحاظ مقدار، چهارمین استان در خرید تضمینی گندم در سال 1396 است و در این سال خرید تضمینی دانه‌ی روغنی کلزا به 4/5 برابر سال گذشته رسید.

 

 


١٣:٥٦ شنبه ١٤ بهمن ١٣٩٦
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: