مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران:

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران از برنامه‌ریزی این شرکت برای تأمین ذخایر راهبردی شکر از محل تولیدات داخلی خبرداد و گفت: در همین راستا 50هزارتن شکر تولیدی کارخانجات قند چغندری را طی دو هفته اخیر با قیمت مصوب خریداری کرده‌ایم.

به‌گزارش روابط‌عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران، مهندس يزدان سيف با اعلام این‌که50 هزارتن شکرسفید توليد داخلی با قيمت مصوب از کارخانجات قند چغندری کشور خريداري شده است، افزود: شرکت بازرگاني دولتي ايران هر کيلو شکر توليد داخلی را با قيمت 2720 تومان از کارخانجات خريداري مي کند.

معاون وزیر جهادکشاورزی گفت: امسال يک ميليون و 850 هزار تن شکر از محل توليد چغندر قند در کارخانجات توليد شده است که با توجه به مجموع نياز بازار داخل به 2 ميليون و 200 هزار تن شکر ، با واردات فقط 350 هزار تن نيازهای داخلی بطور کامل تامين مي شود.

مديرعامل شرکت بازرگاني دولتي ايران اظهارکرد: مقدار350 هزارتن شکرخام وارد کرديم و این شکرها  را به منظور حمايت از تولید داخلی و کارخانجات قند و شکر، براي تصفيه در اختیار کارخانجاتي که چغندرقند از کشاورزان تحويل مي‌گيرند، قرارمی‌دهیم تا کارخانجات فعال باشند و سود واردات نيز به آن‌ها برسد.

مهندس سیف افزود: با افزايش توليد چغندر قند درکشور در چهار سال گذشته 29 کارخانه قند که تعطيل بودند، فعال شده و هم اکنون با صددرصد ظرفيت کار مي کنند.

مديرعامل شرکت بازرگاني دولتي ايران گفت: براساس برنامه ريزي هاي انجام شده خريد شکر از کارخانجات تازماني که بازار اين کالای اساسی به تعادل برسد، ادامه دارد.

وي افزود: درحال حاضر قيمت هر کيلو شکر در کيسه 50 کيلويي 2722 تومان و قيمت شکر 900 گرمي دربسته بندي براي مصرف کننده در فروشگاه ها 3400 تومان و در بسته بندي يک کيلويي 3900 تومان عرضه مي شود.

معاون وزیرجهادکشاورزی تاکيد کرد: هم اکنون قيمت هرکيلو شکر در بازار به 2650 تومان رسيده است و خريد حمايتي دولت تازماني که قيمت به 2700 تومان برسد و کارخانجات قند و شکر ضرر نکنند، ادامه دارد.


٠٩:٥٠ سه شنبه ٢٦ دی ١٣٩٦
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: