چاپ        ارسال به دوست

با خرید تضمینی گندم و دانه‌های روغنی؛

8700 میلیارد ریال به اقتصادکرمانشاه تزریق شد

با تلاش کشاورزان و تمامی دست‌ اندرکاران حوزه‌ی تولید گندم استان کرمانشاه، امسال نیز این استان یکی از قطب های اصلی تولیدگندم بود که رتبه چهارم خرید تضمینی گندم در کشور را به خود اختصاص داد. در سال‌جاری از این طریق حدود 850 میلیاردتومان به اقتصاد کشاورزی استان تزریق شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت غله وخدمات بازرگانی منطقه9؛ مظفر رحیمی مدیر عامل این شرکت گفت: در راستای رسیدن به خودکفایی در زمینه‌ی تأمین محصولات کشاورزی، امسال با تلاش کشاورزان و دست اندرکاران امر تولید گندم، جایگاه استان کرمان‌شاه با خرید بیش از 646 هزار تن گندم به رتبه چهارم کشوری ارتقاء یافت.

وی در خصوص خرید تضمینی دانه های روغنی اظهارکرد: امسال برای دومین بار خرید تضمینی دانه های روغنی کلزا و آفتاب‌گردان در دستور کار این شرکت قرار گرفت و مقدار 8 هزارو 982 تن کلزا و 144 تن دانه‌ی روغنی آفتاب‌گردان به نرخ تضمینی از کشاورزان خریداری و برای استحصال روغن به کارخانجات روغن‌کشی ارسال شد.

رحیمی افزود: خرید تضمینی محصولات کشاورزی علاوه بر حمایت ازکشاورزان داخلی، زمینه خودکفایی کشور را در تامین این‌گونه محصولات فراهم می کند.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه9 اعلام کرد: طی سال‌جاری بابت بهای خریدهای تضمینی گندم و دانه‌های روغنی در مجموع بالغ بر 8700 میلیارد ریال به حساب کشاورزان استان واریز شده است.

وی تأکید کرد: واریز این مبلغ به حساب کشاورزان استان علاوه بر تقویت پایه‌های کشاورزی و رشد اقتصادی منطقه، زمینه‌های لازم برای افزایش اشتغال و بالارفتن سطح زندگی در استان را درپی دارد.

رحیمی با اشاره به تکمیل ظرفیت‌های ذخیره‌سازی گندم در سیلوهای استان افزود: بر اساس برنامه حمل ابلاغی شرکت بازرگانی دولتی ایران، از ابتدای سال‌جاری تاکنون مقدار 242 هزار تن گندم تولیدی استان به استان های تهران، البرز، اصفهان، یزد و استان‌های نوار شمالی کشورحمل و ارسال شده است.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه9 اظهارکرد: درراستای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و افزایش صادرات غیر نفتی کشور،  صادرات بالغ بر 10 هزار تن فرآوردهای گندم از جمله آرد با کیفیت به کشور عراق انجام گرفته است.

وی یکی از اقدامات مهم شرکت غله استان در زمینه ارتقای کیفی نان تولیدی را کاهش میزان استحصال سبوس از آرد تولیدی استان برشمرد و افزود: بنابه پیشنهاد این شرکت، که در کارگروه پایش گندم، آرد ونان استان به ریاست استاندار و با عضویت معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی و انجمن صنفی کارخانجات استان مصوب گردید، میزان استحصال سبوس از آرد سنگگ به 9 درصد، آرد تافتون 13 درصد و آرد بربری به 18 درصد کاهش خواهد یافت.

 


١٥:٠٦ - شنبه ٢٣ دی ١٣٩٦    /    شماره : ١١٤٤٦    /    تعداد نمایش : ٣٤٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: