چاپ        ارسال به دوست

بهره‌برداری از پروژه‌ی عظیم حمل ریلی گندم تا یک‌ماه آینده

مدیرکل شرکت غله وخدمات بازرگانی استان البرز از آغاز بهره‌برداری از پروژه عظیم حمل ریلی گندم از سراسر کشور به سیلوی شهید علمی کرج ظرف یک‌ماه آینده خبرداد.

به گزارش روابط عمومی شرکت غله وخدمات بازرگانی استان البرز، ولی چگینی  با اشاره به اینکه این شرکت گام های موثری در خصوص پیشبرد اهداف در زمینه‌ی عملیات خرید تضمینی گندم، حمل و ذخیره سازی مناسب گندم‌هاو کاهش هزینه‌های مترتب بر انجام مأموریت‌های محوله، برداشته است، گفت: با نگاهی موشکافانه به مبحث خریدتضمینی گندم طی سال های قبل، می توان روند افزایشی خرید را در سال‌های اخیر احساس کرد.

وی گفت: این شرکت با  اجرای موفق  3 پروژه مهم شامل: افزایش دینامیکی ظرفیت‌های تخلیه و بارگیری گندم، برقراری امکان حمل ریلی گندم و مرمت وبازسازی سایت های چادری (روباز)  در حوزه‌های خرید، تخلیه و بارگیری و ذخیره سازی این گندم طی 4 سال گذشته روند روبه رشدی را تجربه کرده است.

مدیر کل شرکت غله وخدمات بازرگانی استان البرز عنوان کرد که با اتمام پروژه افزایش دینامیکی ظرفیت تخلیه وبارگیری گندم در سیلوی شهید علمی، ظرفیت تخلیه و بارگیری این سیلو از 160 تن فعلی به 400 تن در ساعت افزایش خواهد یافت و بعد از افتتاح کامل پروژه، سرعت تخلیه و بارگیری گندم به 560 تن در ساعت خواهد رسید که در فصل خرید سال 1397 می توان از استان البرز به عنوان یکی از مراکز پر قدرت در این زمینه نام برد.

چگینی با اعلام اینکه پروژه‌ی عظیم حمل ریلی گندم از سرتاسر ایران به سیلوی شهید علمی کرج طی یک‌ماه آینده به بهره‌برداری خواهد رسید، افزود: با اجرای کامل و بهره‌برداری از این پروژه، علاوه بر کاهش چشم‌گیرحجم ترافیک جاده‌ای کشور، به میزان قابل توجهی در مصرف سوخت کشور که جزو سرمایه‌های ملی است، صرفه جویی خواهد شد، به‌علاوه این‌که از هزینه‌های شرکت در زمینه‌ی حمل و نقل گندم‌ها و تعداد مرگ و میرهای ناشی از تصادفات رانندگی در جاده‌ها نیز کاسته می‌شود.

مدیر کل شرکت غله وخدمات بازرگانی استان البرز در خصوص عملیات مرمت و بازسازی سایت‌های چادری  و انبار روباز جنب سیلوی کرج،  اظهارکرد: ترمیم و بازسازی این سایت ها در سه فاز و  با اعتباری بالغ بر10 میلیارد ریال عملیاتی شده و این اقدام، افزایش بیش از 130 هزار تنی ظرفیت ذخیره سازی شرکت و صرفه‌جویی 76 میلیارد ریالی سالانه بابت ذخیره‌سازی گندم را در پی دارد.


١٥:٣١ - دوشنبه ١٨ دی ١٣٩٦    /    شماره : ١١٤١٥    /    تعداد نمایش : ٣٣٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: