بیست‌وششمین نشست شورای راهبری زنجیره‌ی تأمین گندم به ریاست مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران با دستورِ کار برای امکان ثبت الکترونیکی اثر انگشت کشاورزان و عوامل تشخیص و ذیحسابی با هدف راستی‌آزمایی و الزام حضور عوامل خرید در زمان تحویل و خرید گندم و بررسی امکان امضای الکترونیکی اسناد توسط عوامل تشخیص و ذیحسابی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران؛ در این مشارکت بانک سپه به عنوان بانک عامل در خرید تضمینی گندم که به‌منظور خدمت‌رسانی بیشتر به کشاورزان و سهولت در فرآیند خرید مطرح شد مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد دلایل مغایرت اسناد ارسالی از  سوی مراکز خرید بررسی تا با آسیب شناسی نسبت به کاهش مغایرت‌ها اقدام شود.

برای بررسی مغایرت‌های اسناد، اداره کل خرید داخلی و امورمالی شرکت موظف به تشکیل جلسه و بررسی آن در استان خوزستان شدند. الزام عوامل ذیحسابی برای دقت در ارسال گزارش و اسناد مالی موضوع دیگری بود که حاضرین در جلسه به اتفاق آرا با آن موافقت کردند.

حیدرعلی نصر سرپرست مرکز پژوهشهای غلات در این نشست از نهایی شدن اندازه الک (جدید) مراکزخرید، دستورالعمل ویژگی‌های کیفی و آماده سازی بسته‌های آموزشی برای عوامل خرید خبر داد و گفت: مش الک 20*7/1 میلمتر ذیل جدول پاکی قید خواهد شد و توسط سازمان برنامه و بودجه ابلاغ می‌شود.

یزدان سیف، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز بر ضرورت عملیاتی کردن بسته‌های آموزشی عوامل خرید گندم در کمترین زمان ممکن تأکید کرد و حسن حنان قائم مقامِ معاون وزیر و معاون بازرگانی داخلی گزارشی از عملکرد این حوزه در رابطه قراردادها، تضامین، بیمه، و هماهنگی با سازمان تعاون روستایی ارائه کرد و گفت: برای این منظور دستورالعمل تدوین و به هیأت مدیره ارائه می‌شود.

 


١٦:٠٦ سه شنبه ٢٤ دی ١٣٩٨
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: