مدیر کل غله وخدمات بازرگانی استان خوزستان از ثبت رکورد جدیدی در خصوص خرید تضمینی محصولات کشاورزی گندم و دانه روغنی کلزا در سال آینده خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل غله وخدمات بازرگانی استان خوزستان:خدارحم امیری زاده با اشاره به افزایش قابل ملاحظه سطح  زیر کشت گندم و دانه روغنی کلزا در سال جاری  نسبت به سال گذشته گفت: بطور حتم در فصل خرید سال آینده با حجم بیشتری از محمولات کشاورزان جهت تحویل به مراکز خرید روبرو هستیم.

امیری زاده افزود: با توجه به افزایش سطح زیر کشت محصولات کشاورزی گندم و دانه ی روغنی کلزا اقدام به راه اندازی  مراکز خرید بیشتری برای تحویل محصول  کشاورزان خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه سطح زیر کشت دانه روغنی کلزا در سال جاری نسبت به سال گذشته افزایش چشم گیری داشته است گفت: در سال گذشته از 28 هزار هکتار مزارع استان که به کاشت کلزا اختصاص یافت  توانستیم 45 هزار تن محصول را خریداری کنیم.

امیری زاده همچنین از ایجاد تدارکات لازم برای انتقال سریع دانه های روغنی کلزا به کارخانجات خبر داد و گفت: آنچه که در برنامه خرید کلزا بسیار حائز اهمیت است مدت زمان انبار کردن و انتقال سریع کلزا به کارخانجات روغن کشی است که در حال حاضر مشغول ایجاد امکانات  لازم جهت هر چه بهتر انجام شدن این مهم در طول فرایند خرید تضمینی هستیم.

وی تصریح کرد: در حال حاضر  60 هزار هکتار از مزارع کشاورزی استان به کاشت کلزا اختصاص یافته و  پیش بینی  می شود در سال آینده  حدود 120 هزار تن دانه روغنی کلزا  از مزارع موجود برداشت گردد که با این مقدار برداشت  استان خوزستان به مقام اول در تولید،  برداشت  و خرید این دانه روغنی دست می یابد.

امیری زاده تعداد مراکز خرید گندم در سال گذشته را 91 مرکز اعلام و اظهار کرد:  برای سال آینده  این تعداد به 151 مرکز خرید افزایش خواهد یافت.

 


١٦:٠٤ دوشنبه ٢٣ دی ١٣٩٨
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: